...

Spitzingsee – alpejskie wędrówki

Spitzingsattel (1129 m n.p.m.)

Przełęcz Spitzingsattel znajduje się niecały kilometr od Jeziora Spitzingsee. Tutaj zaczyna się wiele górskich szlaków. Możemy wyruszyć w kierunku wodospadów (Josefsthaler Wasserfälle), bądź zdobyć szczyt Brecherspitz (1683 m n.p.m.). Z przełęczy możemy zacząć wędrówkę w kierunku Spitzingsee, gdzie można wejść na Aiplspitz, Jägerkamp, Miesing, Rauhkopf, Rotwand i Taubenstein. Droga wiedzie przez las i jest dość wymagająca. Jeśli chcesz oszczędzić czas i energię zacznij zdobywać alpejskie szczyty od kolejki na Taubenstein.

Brecherspitz nad Spitzingsee
Brecherspitz
alpejskie szlaki
w drodze do Spitzingsee i Taubensteinbahn
w drodze do Taubensteinbahn

Dojazd do Spitzingsattel

Przy przełęczy znajduje się duży parking (83727 Schliersee, Spitzingsattel). Natomiast osoby niezmotoryzowane mogą dostać się pociągiem z Monachium do Schliersee lub Fischhausen-Neuhaus, a następnie autobusem do Spitzingsattel, Schliersee.

Spitzingsee

Spitzingsee to jezioro górskie położone na wysokości 1084 m n.p.m. Godnym uwagi jest fakt, że od Monachium to tylko 70 kilometrów. W zimie jest to raj dla bawarskich morsów. Przy jeziorze znajduje się stacja kolejki linowej Taubensteinbahn i spory parking (Spitzingstraße 12, 83727 Schliersee). Osoby niezmotoryzowane mogą dostać się pociągiem z Monachium do Schliersee lub Fischhausen-Neuhaus, a następnie autobusem do Spitzing Taubensteinbahn, Schliersee. Wydaje się, że najlepszą opcją jest zakup biletu regionalnego Bayern Ticket.

Spitzingsee – kolejka Taubensteinbahn

Zaraz przy Spitzingsee znajduje się kolejka linowa na Taubenstein. Cennik dostępny jest tutaj. Możemy skorzystać z kolejki, bądź wyruszyć na jeden ze szczytów górujących nad jeziorem. Bezsprzecznie możliwość zdobycia sześciu alpejskich szczytów przemawia za tą miejscówką. Możemy wejść tutaj na Aiplspitz (1759 m n.p.m.), Jägerkamp (1746 m n.p.m.), Miesing (1883 m n.p.m.), Rauhkopf (1689 m n.p.m.), Rotwand (1884 m n.p.m.) i Taubenstein (1692 m n.p.m.).

Być może szczyty poniżej 2000 m n.p.m. nie robią jakiegoś wielkiego wrażenia, ale widokowo to bardzo interesujące góry i warto tutaj przyjechać. Bezsprzecznie najłatwiejszą górą do zdobycia jest tutaj Rauhkopf. Natomiast inne szczyty są nieco trudniejsze do zdobycia i potrzeba na to zdecydowanie więcej czasu. Ze względu na bliskość Monachium (godzina jazdy) jest to jedno z ulubionych miejsc dla fanów górskich wędrówek w tej części Bawarii.

Taubenstein nad Jeziorem Spitzingsee
Taubenstein
Rauhkopf
Aiplspitz - widok na szczyt
Taubenstein nad Spitzingsee
Spitzingsee - Aiplspitz - w drodze na szczyt
Aiplspitz
Spitzingsee - widok  na Alpy i Taubenstein

To już wszystko na dzisiaj na blogu Kierunek Bawaria. Zapraszam także na mojego Facebooka i Instagrama. Z góry dziękuję za każdy komentarz, polubienie na Facebooku i zaobserwowanie na Instagramie. Takie wsparcie bardzo motywuje do działania i do powstania kolejnych treści na blogu.🙂

  • Leave a reply

    Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
    Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.