...

Schwarzachklamm – atrakcja Norymbergi i okolic

Schwarzachklamm

Wąwóz Schwarzachklamm znajduje się niespełna 20 kilometrów od Norymbergi. Zatem nie musimy jechać kilkaset kilometrów na południe w Alpy, aby podziwiać tego typu cuda natury.

Informacje praktyczne:

– wstęp jest bezpłatny

– na przejście wąwozu potrzebujemy 2-3 godziny

– idealne miejsce na wycieczkę z dziećmi (nie wjedziemy tutaj wózkiem)

– można wziąć ze sobą psa, ale trzeba prowadzić swojego czworonoga na smyczy

– zalecane obuwie z twardą podeszwą (może być tutaj ślisko i miejscami mokro)

Dojazd do wąwozu

Z Norymbergi najdogodniej będzie dojechać S-bahnem [S3 Richtung: Neumarkt(Oberpf)] I wysiąść na dworcu w Ochenbruck. Czas jazdy wynosi około 15 minut. Stąd na piechotę mamy 2 kilometry do Schwarzachklamm. Można wysiąść wcześniej na przystankach: Feucht (5 km od wąwozu) lub na Feucht Ost (4 km od wąwozu). Osoby przyjeżdżające tutaj z innych rejonów Bawarii powinny kupić Bayern Ticket.

Osoby podróżujące z Norymbergi mogą nabyć bilet TagesTicket Plus (do konkretnej stacji końcowej),bądź TagesTicket Plus Gesamtraum (bilet na cały obszar VGN – ważny jeden dzień/kupiony w sobotę jest ważny także w niedzielę – mogą na nim podróżować 2 osoby dorosłe).

Natomiast osoby podróżujące samochodem mogą poszukać miejsca parkingowego tutaj:

  • TSV Ochenbruck in Schwarzenbruck
  • Waldschänke Brückkanal

Wyruszając z dworca kolejowego w Ochenbruck warto zobaczyć także Petzsches Schloss i Faberschloss, które są po drodze.

Schwaraachklamm - bawarski wąwóz

Petzsches Schloss w Schwarzenbruck

Schwarzachklamm - Petzsches Schloss
Petzsches Schloss

Od 1876 roku zamek jest w posiadaniu rodu Petz von Lichtenhof. Zatem aktualna nazwa obiektu pochodzi od rodziny, która jest w jego właścicielem. Zamek można zwiedzać niestety tylko z zewnątrz.

Adres: Petzsches Schloss, Schlosshof 1, 90592 Schwarzenbruck

Faberschloss w Schwarzenbruck

Faberschloss
Faberschloss

Bajkowy Faberschloss w Schwarzenbruck został zbudowany przez znanego wytwórcę ołówków Lothara von Faber. Obecnie znajduje się tutaj dom starców. Obiekt można zwiedzać z zewnątrz.

Adres: Faberschloss Schwarzenbruck, Dürrenhembacher Str. 15, 90592 Schwarzenbruck

Schwarzachklamm. Pora zobaczyć w końcu wąwóz…

Wąwóz to kilkukilometrowy odcinek z wieloma niezwykłymi skałami, formacjami skalnymi i dwoma jaskiniami (Gustav-Adolf-Höhle i Karlshöhle). Od 1938 roku wąwóz jest rezerwatem przyrody. Schwarzachklamm jest jedną z największych atrakcji w okolicach Norymbergi. Koniecznie dopiszcie to miejsce do swojej listy „must see”. Najpiękniej jest tutaj chyba w sezonie letnim. Wąwóz ma swój mikroklimat. Jest tutaj wilgotno i znacznie chłodniej niż w okolicy. Idealne cel podróżniczy podczas upałów. Schwarzachklamm jest bardzo popularnym celem podróży, więc najlepiej pojawić się tutaj przed 10 rano, gdy nie ma tutaj jeszcze tłumów. O tym jak piękny to wąwóz przekonacie się z fotorelacji zamieszczonej poniżej.

kierunek Schwarzachklamm
most na rzece Schwarzach
Bawarski wąwóz Schwarzachklamm
wąwóz Niemcy
Schwarzachklamm - magiczny wąwóz
wowóz - schwarzachklam - bawaria
Schwarzachklamm to raj dla fotografów
Gustav-Adolf-Höhle
wąwóz - atrakcja Norymbergi i okolic
Karlshöhle - Schwarzachklamm
Karlshöhle
Schwarzach
wąwóz - Schwarzachklamm
Schwarzachklamm - dalsze zwiedzanie
Schwarzachklamm - stary kanał
stary kanał

Myślę, że fotorelacja przekonała Was, że jest tutaj pięknie i warto tutaj przyjechać. Alpejskie wąwozy mają swój klimat, ale i ten będący niedaleko dużego miasta także może robić duże wrażenie. Zwiedzanie Norymbergi i Frankonii nie musi być wcale nudne. Jest to mniej znana atrakcja Bawarii, ale warta zobaczenia. 🙂

To już wszystko na dzisiaj na blogu Kierunek Bawaria. Z góry dziękuję za każdy komentarz, polubienie na Facebooku i zaobserwowanie na Instagramie. Takie wsparcie bardzo motywuje do działania i do powstania kolejnych treści na blogu. 🙂

Leave a reply

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.