...

Bayern Ticket – podróże koleją po Niemczech

Bayern Ticket (stan: styczeń 2022 rok)

Bayern Ticket to rodzaj biletu regionalnego, który umożliwia korzystanie z komunikacji po Bawarii. Ten bilet najbardziej opłaca się w większej grupie (max. 5 osób) i najkorzystniej wychodzi w weekendy. Na bilecie należy wpisać czytelnie imiona i nazwiska wszystkich podróżujących.

Cena:

26 € to koszt biletu dla jeden osoby. Każda kolejna osoba to dodatkowe 8 € (max. 5 osób). Czyli za dwie osoby zapłacimy 34 €. Trzy osoby wydadzą 42 €. W przypadku czterech osób Bayern Ticket to koszt 50 € . Z kolei pięć osób za swój bilet zapłaci 58 €. Dzieląc to na pięć osób wychodzi mniej niż 12 €, więc są to niewielkie pieniądze. Rodzina może wziąć maksymalnie trójkę dzieci w wieku 6-14 lat na swój Bayern Ticket. Można wziąć także rower, ale to dodatkowa opłata.

Czas obowiązywania :

poniedziałek – piątek: od 9:00 (rano) do 3:00 (w nocy dnia kolejnego)

sobota/niedziela – od 0:00 do 3:00 ( w nocy dnia kolejnego) Czyli przykładowo wyjeżdżając o 0:08 w nocy w sobotę z Monachium do Augsburga i wracamy w niedzielę o 1:00 w nocy z Augsburga do Monachium na sobotnim Bayern Ticket.

Gdzie kupić bilet?

Najłatwiej kupić w automacie biletowym. Bilet można nabyć także w internecie, a także w punkcie sprzedaży na dworcach. W tym ostatnim przypadku wyjdzie najdrożej. Za usługę dopłacicie kilka €.

Gdzie obowiązuje Bayern Ticket?

Możemy korzystać z autobusów, tramwajów, metra, pociągów regionalnych czy S-bahnów. Na Bayern Ticket dojedziemy także do kilku austriackich miejscowości: Kufstein, Reutte in Tirol, czy Salzburga.

Quer-durchs-Land-Ticket (stan: styczeń 2022 rok)

Quer-durchs-Land-Ticket to rodzaj biletu umożliwiający nam przemieszczanie się między landami. W tym roku dojechałem w ten sposób z Bawarii do Heidelbergu w Badenii-Wirtembergii. Na bilecie należy wpisać czytelnie imiona i nazwiska wszystkich podróżujących.

Cena Quer-durchs-Land-Ticket wynosi 42 € dla jednej osoby. Każda kolejna osoba to dodatkowe 7 € (max. 5 osób). W przypadku pięciu osób bilet kosztuje 70 € do podziału , więc wychodzi 14 €/osobę. Quer-durchs-Land-Ticket najlepiej kupić w automacie biletowym. Bilet można nabyć także przez internet, a także w punkcie sprzedaży biletów na dworcu kolejowym.

Podróżowanie koleją po Bawarii jest proste

Na moim blogu podróżniczym znajdziesz wiele propozycji miejsc wartych zobaczenia. Do zdecydowanej większości z nich można dotrzeć za pomocą komunikacji publicznej. Sam podróżuję w ten sposób i mogę potwierdzić, że koleje niemieckie dają radę i w ten sposób można zwiedzić niemal całą Bawarię.

Leave a reply

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.