...

Bayern Ticket – podróże koleją po Niemczech

Bayern Ticket (stan: kwiecień 2024 rok)

Bayern Ticket to rodzaj biletu regionalnego, który umożliwia korzystanie z komunikacji po Bawarii. Ten bilet najbardziej opłaca się w większej grupie (max. 5 osób) i najkorzystniej wychodzi w weekendy. Na bilecie należy wpisać czytelnie imiona i nazwiska wszystkich podróżujących.

Cena:

29 € to koszt biletu dla jeden osoby. Każda kolejna osoba to dodatkowe 10 € (max. 5 osób). Czyli za dwie osoby zapłacimy 39 €. Trzy osoby wydadzą 49 €. W przypadku czterech osób Bayern Ticket to koszt 59 € . Z kolei pięć osób za swój bilet zapłaci 69 €. Dzieląc to na pięć osób wychodzi mniej niż 14 €, więc są to niewielkie pieniądze. Rodzina może wziąć maksymalnie trójkę dzieci w wieku 6-14 lat na swój Bayern Ticket. Można wziąć także rower, ale to dodatkowa opłata.

Czas obowiązywania :

poniedziałek – piątek: od 9:00 (rano) do 3:00 (w nocy dnia kolejnego)

sobota/niedziela – od 0:00 do 3:00 ( w nocy dnia kolejnego) Czyli przykładowo wyjeżdżając o 0:08 w nocy w sobotę z Monachium do Augsburga i wracamy w niedzielę o 1:00 w nocy z Augsburga do Monachium na sobotnim Bayern Ticket.

Gdzie kupić bilet?

Najłatwiej kupić w automacie biletowym. Bilet można nabyć także w internecie, a także w punkcie sprzedaży na dworcach. W tym ostatnim przypadku wyjdzie najdrożej. Za usługę dopłacicie kilka €.

Gdzie obowiązuje Bayern Ticket?

Możemy korzystać z autobusów, tramwajów, metra, pociągów regionalnych czy S-bahnów. Na Bayern Ticket dojedziemy także do kilku austriackich miejscowości: Kufstein, Reutte in Tirol, czy Salzburga.

Quer-durchs-Land-Ticket (stan: kwiecień 2024 rok)

Quer-durchs-Land-Ticket to rodzaj biletu umożliwiający nam przemieszczanie się między landami. W tym roku dojechałem w ten sposób z Bawarii do Heidelbergu w Badenii-Wirtembergii. Na bilecie należy wpisać czytelnie imiona i nazwiska wszystkich podróżujących.

Cena Quer-durchs-Land-Ticket wynosi 46 € dla jednej osoby. Każda kolejna osoba to dodatkowe 9 € (max. 5 osób). W przypadku pięciu osób bilet kosztuje 82 € do podziału , więc wychodzi ponad 16 €/osobę. Quer-durchs-Land-Ticket najlepiej kupić w automacie biletowym. Bilet można nabyć także przez internet, a także w punkcie sprzedaży biletów na dworcu kolejowym.

49 Euro Ticket (bilet miesięczny za 49 euro w 2024 roku)

Bardzo korzystny jest zakup Deutschland Ticket (49 Euro Ticket). Ten rodzaj biletu miesięcznego umożliwia korzystanie z transportu publicznego (2 klasa) w całych Niemczech takiego jak: S-Bahn, autobusy, metro, tramwaje, pociągi regionalne (RE i RB). Bilet nie obowiązuje w pociągach IC, ICE, EC i Flixtrain. Z biletu miesięcznego można zrezygnować na kolejny miesiąc do dziesiątego dnia danego miesiąca. W innym wypadku bilet będzie automatycznie przedłużony. 49 Euro Ticket najłatwiej kupić przez stronę internetową kolei niemieckich lub Deutschlandticket.

Podróżowanie koleją po Bawarii jest proste

Na moim blogu podróżniczym znajdziesz wiele propozycji miejsc wartych zobaczenia. Do zdecydowanej większości z nich można dotrzeć za pomocą komunikacji publicznej. Sam podróżuję w ten sposób i mogę potwierdzić, że koleje niemieckie dają radę i w ten sposób można zwiedzić niemal całą Bawarię.

Leave a reply

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.