...

Krün – szlak 3 jezior

W miejscowości Krün  w pobliżu Garmisch-Partenkirchen zaczyna się piękna trasa spacerowa wokół trzech alpejskich jezior: Grubsee, Barmsee i Geroldsee.

Krün – dojazd do szlaku trzech alpejskich jezior

Samochód można zaparkować na płatnym parkingu zlokalizowanym przy dworcu kolejowym w Klais (Bahnhofstr. 20, 82493 Krün). Natomiast osoby niezmotoryzowane mogą dojechać do Klais bezpośrednim pociągiem z Monachium. Najlepszą opcją będzie zakup Bayern Ticket. Bardziej szczegółowe info o tym rodzaju biletu znajdziecie w osobnym wpisie.

Krün - szlak 3 jezior- dworzec kolejowy w Klais
dworzec kolejowy w Klais

Krün – wędrówka

Dworzec kolejowy w Klais leży na wysokości (933 m n.p.m.) i jest najwyżej położonym bawarskim dworcem. Tutaj zaczynamy naszą wędrówkę szlakiem 3 jezior. Byłem w tym uroczym miejscu dwa razy. Wiosną było tam pięknie, ale jesienne barwy zrobiły na mnie jeszcze większe wrażenie. Myślę, że w zimowej scenerii może być równie ciekawie. Jest to łatwa trasa z ładnymi widokami. Trasa na jakieś 4 godziny z przerwami na robienie zdjęć i podziwianie piękna otaczającej nas przyrody. Będąc w okolicach Garmisch-Partenkirchen warto odwiedzić tę miejscówkę. Jest to idealne miejsce na wędrówkę dla rodzin z dziećmi, bo trasa wiedzie po płaskim terenie i nie wymaga od nas jakiejś specjalnej kondycji. Na trasie widziałem także sporo rowerzystów, więc fani tej formy aktywności także mogą miło spędzić tutaj czas.

Krün - wędrówka - jesienne widoki
jesienne widoki
Krün – wędrówka wiosną
Szlak do Grubsee

Grubsee

Pierwszym jeziorem w ramach szlaku trzech jezior jest niewielkie Grubsee. Dozwolona jest w nim kąpiel. Przy jeziorze znajduje się wypożyczalnia łodzi.  Maksymalna temperatura wody wynosi tutaj około 26 °C. Walorem jest także widok na masyw Zugspitze.  Nie zatrzymywałem się przy tym jeziorku jakoś specjalnie długo i wyruszyłem w dalszą wędrówkę.

Grubsee jesienią
Grubsee wiosną
Grubsee wiosną
Krün - szlak 3 jezior - wędrówka do Barmsee
wędrówka do Barmsee

Barmsee

Moim zdaniem dużo ciekawiej jest przy drugim jeziorku, którego powierzchnia wynosi 55 hektarów. Woda w Barmsee w lecie osiąga temperaturę do 24 °C. Zimą wzdłuż jeziora prowadzą trasy narciarstwa biegowego. Z kolei w cieplejszych miesiącach jest to idealne miejsce do pieszych wędrówek. Poza tym można tutaj popływać czy poopalać się w przepięknych okolicznościach przyrody. Przy jeziorze znajdują się ławeczki, więc można usiąść i podziwiać piękno gór na tle alpejskiego jeziorka.

Barmsee jesienią
Barmsee wiosną
Barmsee wiosną - Krün - szlak 3 jezior
Ławeczka przy Barmsee
Wędrówka w kierunku Geroldsee
wędrówka w kierunku Geroldsee

Geroldsee

Małe jeziorko Geroldsee znane jest także pod nazwą Wagenbrüchsee. Geroldsee oferuje górskim wędrowcom wspaniały widok na masywy Alpspitze i Zugspitze. Podobnie do Barmsee jest to raj dla narciarzy biegowych.

Geroldsee wiosną
Geroldsee wiosną
Geroldsee wiosną
Geroldsee - Krün - szlak 3 jezior
koniec wędrówki w Klais
powrót na dworzec w Klais

Z pewnością szlak 3 jezior jest ciekawą opcją dla osób spędzających czas w rejonie Garmisch-Partenkirchen. Polecam ją każdemu, ponieważ ze względu na brak większych przewyższeń nie sprawi nikomu problemu.

To już wszystko na dzisiaj na blogu Kierunek Bawaria. Zapraszam także na mojego Facebooka i Instagrama. Z góry dziękuję za każdy komentarz, polubienie na Facebooku i zaobserwowanie na Instagramie. Takie wsparcie bardzo motywuje do działania i do powstania kolejnych treści na blogu. 🙂

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Leave a reply

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.