...

Bilet za 9 euro w Niemczech – co trzeba wiedzieć?

Kto może kupić bilet za 9 euro?

Nie ma ograniczeń. Każdy chętny może kupić bilet za dziewięć euro i podróżować po Niemczech przez cały miesiąc. Turyści zagraniczni mogą także skorzystać z tej oferty i podróżować po kraju naszych zachodnich sąsiadów. Dzieci poniżej 6 lat jeżdżą bezpłatnie. Dzieci starsze mające 6 lat i więcej muszę posiadać bilet miesięczny za 9 euro.

Jak długo obowiązuje ta promocja?

9-Euro-Ticket obowiązywać będzie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022 roku. Z dniem 1 wrześnie 2022 roku ceny wrócą do poziomów sprzed tej letniej oferty, czyli będą dużo droższe. Zatem warto skorzystać z tej okazji. Niemcy mają wbrew pozorom dużo do zaoferowania pod względem turystycznym. Bilet kupujemy na konkretny miesiąc. Cena za każdy miesiąc to 9 euro. Jego ważność kończy się ostatniego dnia danego miesiąca. Na każdy kolejny miesiąc należy kupić osobny bilet. Zatem za trzy letnie miesiące (czerwiec, lipiec, sierpień) zapłacimy w sumie 27 euro.

W jakich środkach transportu obowiązuje ?

W czerwcu, lipcu i sierpniu będzie można podróżować po całych Niemczech za jedyne dziewięć euro/miesięcznie transportem publicznym: autobusami, metrem, tramwajami, pociągami regionalnymi ( RE i RB). Bilet nie obowiązuje w pociągach IC, ICE, EC i Flixtrain. Bilet obowiązuje w 2 klasie. Brak rezerwacji miejsc. Nadal w środkach transportu zbiorowego w Niemczech trzeba jeździć w maskach ffp2. Od miejscowości Görlitz można już korzystać z tego biletu i zacząć zwiedzać Niemcy.

Gdzie kupić bilet za dziewięć euro?

Bilet miesięczny można nabyć w automatach biletowych kolei niemieckich w całych Niemczech, a także w automatach firm komunikacyjnych poszczególnych miast. W innych częściach Niemiec automaty biletowe mogą się nieco różnić wyglądem, ale zasada zakupu powinna być podobna.

9-Euro-Ticket
Bilet za dziewięć euro Niemcy. Jak kupić?
9-Euro-Ticket
Bilet dziewięć euro niemcy gdzie kupić
wybór miesiąca na, który kupujemy miesięczny

Kolejnym krokiem jest wybór miesiąca obowiązywania biletu. Juni (czerwiec), Juli (lipiec) lub August (sierpień).

bilet za 9 euro w czerwcu
9-Euro-Ticket w czerwcu
bilet za 9 euro w lipcu niemcy
bilet za dziewięć euro w lipcu
9-Euro-Ticket w Niemczech w sierpniu
bilet w sierpniu

Naciskamy na Bezahlen i kupujemy bilet na wskazany przez nas miesiąc. W automatach Deutsche Bahny w Bawarii można płacić nominałem maksymalnie 1 0€, bądź bilonem. Możliwa jest także płatność kartą.

bilet został kupiony

Musimy na bilecie wpisać jeszcze swoje dane (nazwisko i imię – nad in Drukbuchstaben: Name, Vorname). Bilet jest imienny.

Bilet można kupić także w internecie na stronie kolei niemieckich czy w aplikacji np. Db Navigator.

Jak sprawdzić czy można do danego miejsca dojechać za dziewięć euro?

Można sprawdzić czy dane połączenie kwalifikuje się do oferty 9-Euro-Ticket. Wchodzimy na stronę kolei niemieckich. Wpisujemy datę w przedziale 01.06-31.08. 2022 (okres obowiązywania tej oferty). Musimy jeszcze podać nazwy miejscowości między, którymi chcemy podróżować i zaznaczamy Nur Nahverkehr.

bilet w Niemczech

Ab 9 euro oznacza, że na dane połączenie obowiązuje bilet za dziewięć euro. Jeśli klikniemy na czerwoną listę rozwijalną z prawej strony to pojawią się nam opcje podróży między wybranymi przez nas miastami. W ofercie jest 9-Euro-Ticket, więc wszystko w porządku. Możemy jechać takim pociągiem.

Kilka porad – 9-Euro-Ticket

Pociągi w weekendy mogą być przepełnione, więc popularne miejsca warto odwiedzić od poniedziałku do piątku. Najlepiej zacząć podróż z samego rana i nie wracać ostatnim możliwym połączeniem. Świetnie jeśli miejscowość do, której jedziemy będzie ostatnim przystankiem i pociąg nie będzie jechał dalej. Wracając z danego miejsca wsiądziemy wówczas na pierwszym przystanku i będzie większa szansa na miejsce siedzące. Wsiadając na kolejnych przystankach może być problem z miejsce i komfortem podróży. O tym także warto pamiętać. Generalnie im mniej przesiadek tym lepiej.

Co można zobaczyć w Niemczech na bilecie za 9 euro?

W dobie panującej drożyzny i inflacji warto tym razem odwiedzić kraj naszych zachodnich sąsiadów. Wiele tutaj pięknych miast. Bawaria ma bardzo dużo do zaoferowania fanom natury i górskich wędrówek. Znajduje się tutaj także Szlak Romantyczny, a na nim wiele miejsc wartych zobaczenia. O tym co warto zobaczyć w Bawarii możesz przeczytać drogi czytelniku także na moim blogu Kierunek Bawaria.

Na bilecie za dziewięć euro do Austrii?

Tak, ale tylko do kilku miejscowości przygranicznych.

Można podróżować z Niemiec do Austrii wyłącznie takimi połączeniami:

BRB: Freilassing – Salzburg

BRB: Kiefersfelden – Kufstein

ÖBB (S3): Freilassing – Salzburg

DB Regio AG: Pfronten-Steinach – Vils – Reutte (Tirol) – Ehrwald – Griesen

Dotyczy to tylko dotarcia z Niemiec do danej miejscowości w Austrii( tylko kilka stacji!) i powrotu do Niemiec takim samym połączeniem. Poruszanie się po Austrii innymi autobusami/pociągami, czy w głąb nie jest dozwolone. Trzeba sprawdzać każdorazowo połączenia na stronie Deutsche Bahny. Na tym bilecie możemy tylko dojechać do tych miejscowości. Dalsza podróż oznacza zakup biletów w Austrii i dodatkowe wydatki. O tym warto pamiętać, aby nie narazić się na karę za brak biletu.

Samolotem z Krakowa do Norymbergi

Z Krakowa są tanie loty do Norymbergi trzy razy w tygodniu (Ryanair). Kupując bilet z wyprzedzeniem za lot zapłacimy grosze. Z Norymbergi możemy dotrzeć na bilecie za dziewięć euro bezpośrednio do takich miast jak: Augsburg, Bamberg, Bayreuth, Hof, Ingolstadt, Lindau, Lipsk, Monachium, Oberstdorf, Pasawa, Regensburg i Würzburg. A z przesiadką w Monachium możemy zobaczyć Alpy, a nawet Salzburg. Lotnisko w Norymberdze znajduje się bardzo blisko starówki. Jazda metrem z centrum Norymbergi na lotnisko zajmuje tylko 13 minut ( U2: Richtung: Flughafen). Natomiast aby wydostać się z lotniska w stronę starówki wystarczy, że zjedziemy schodami ruchomymi w dół i już jesteśmy na stacji metra przy lotnisku (Flughafen). Stąd musimy pojechać w stronę Hauptbahnhof (U2: Richtung: Röthenbach). Norymberga i okolice mogą być fajną bazą wypadową do podróży po Niemczech z biletem za 9 euro.

Mam nadzieję, że pomogłem i zachęciłem Was do podróżowania po Niemczech z 9-Euro-Ticket. To już wszystko na dzisiaj na blogu Kierunek Bawaria. Zapraszam także na mojego Facebooka i Instagram. Z góry dziękuję za każdy komentarz, polubienie i zaobserwowanie w Social Mediach. Takie wsparcie bardzo motywuje do działania i do powstania kolejnych treści na blogu.🙂

Bilet za 9 euro to już historia

W 2024 obowiązuje Deutschlandticket (49 Euro Ticket). Ten rodzaj biletu miesięcznego umożliwia korzystanie z transportu publicznego (2 klasa) takiego jak: S-Bahn, autobusy, metro, tramwaje, pociągi regionalne (RE i RB). Bilet nie obowiązuje w pociągach IC, ICE, EC i Flixtrain.

Leave a reply

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.